Բրազիլիայի նախկին նախագահ Միշել Տեմերին կոռուպցիայի համար պաշոտնական մեղադրանքներ են ներկայացվել: Մասնավորապես, նշվում է, որ նա աշխարհի խոշոր մսի փաթեթավորող JBS SA-ից չորս ճամպրուկ կանխիկ գումար է որպես կաշառք ստացել, հաղորդում է Reuters-ը:
Տեմերն, ով 2016-2018 թվականերին նախագահ էր, անցյալ շաբաթ  առանձին հետաքննության շրջանակում կալանավորվել է եւ մեղադրվել հսկայական հանցավոր սինդիկատի կազմակերպման մեջ, որը կաշառքներ էր ստանում:
Նա հերքում է բոլոր մեղադրանքները եւ այս շաբաթ իր փաստաբանների միջնորդությամբ ազատ է արձակվել:
2017 թ.-ին ոստիկանությունը ձերբակալել էր ոմն Ռոդրիգո դա Ռոշա Լուրեսային:
Նրա պայուսակի  մեջ հայտնաբերվել էր  500.000 ռեալ (128.166 դոլար) կանխիկ գումար, որն, ըստ դատախազության, JBS-ի սեփականատերերի կողմից կաշառք էր: Դատախազները կարծում են, որ Լուրեսը միջնորդ էր եւ գումարը փոխանցում էր Տեմերին:

Brazilian ex-President Michel Temer is formally charged with corruption on allegations to procure a suitcase full of cash from the world’s largest meatpacker, JBS SA, Reuters reported referring to federal prosecutors' statement.
Temer, who was president from 2016 until the end of 2018, was arrested last week as part of a separate investigation and accused of organizing a large criminal syndicate for receiving bribes.
He denies all charges and was released this week after a petition by his lawyers.
In 2017, the police detained a certain Rodrigo da Rocha Loures carrying a bag with 500,000 reais ($128,166) in cash that reportedly was a bribe from the JBS' owners. Prosecutors believe that Loures was a middleman and transferred money to Temer.