Երեւանում ապրիլի 4-ին անցկացվում է ԵՄ Արեւելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված համաժողովը:
Համաժողովին մասնակցում են Հայաստանի ԱԳՆ Եվրոպայի դեպարտամենտի ղեկավար Տիգրան Սամվելյանը, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին, Ազգային ժողովի պատգամավորներ, փորձագետներ:
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականին Արեւելյան գործընկերությունը նշում է իր 10-ամյա հոբելյանը: ԵՄ-ում եւ Արեւելյան գործընկերության երկրներում նախատեսված է բազմաթիվ միջոցառումների եւ ակցիաների անցկացում:
Նշենք, որ Արեւելյան գործընկերությունը համատեղ նախաձեռնություն է, որը միավորում է ԵՄ-ն, ԵՄ անդամ երկրներին եւ արեւելյան գործընկերության 6 երկրներին՝ Հայաստանին, Ադրբեջանին, Բելառուսին, Վրաստանին, Մոլդովային եւ Ուկրաինային:

Yerevan hosts on Thursday conference devoted to the 10th anniversary of the EU Eastern Partnership.
The conference is attended by Tigran Samvelyan, the head of the European Department of Armenian Foreign Affairs, the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Piotr Switalski, deputies of the National Assembly, and experts.
In 2019, the Eastern Partnership celebrates its 10th anniversary. Events are planned in the EU and in the Eastern Partnership countries.
The Eastern Partnership is a joint initiative that unites the EU, EU member states and six Eastern Partnership countries - Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine.