2019թ. մարտին փետրվարի համեմատ ՀՀ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 0.1% գնաճ, ինչը հիմնականում պայմանավորվել է ոչ պարենային ապրանքների 0.6% գնաճով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակախ տվյալների համաձայն, սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի գները նշված ժամանակահատվածում նվազել են 0.1%-ով, իսկ ծառայությունների ոլորտում պահպանվել է սակագների նախորդ ամսվա մակարդակը:
2019թ. հունվար-մարտին սպառողական գների միջին ամսական հավելաճը կազմել է 0.9%, ինչը 0.1%-ով գերազանցել է նախորդ տարվա համապատասխան ցուցանիշը (0.8%): 2019թ. մարտին 2018թ. մարտի համեմատ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 1.9% գնաճ, այդ թվում, սննդամթերքի (ներառյալ ոչ ալկոհոլային և ալկոհոլային խմիչք, ծխախոտ) գնաճը կազմել է 3.5%, ոչ պարենային ապրանքներինը` 0.9%, ծառայությունների սակագներինը` 0.1%, իսկ հունվար-մարտին 2018թ. հունվար-մարտի համեմատ` համապատասխանաբար 1.5%, 2.6%, 0.8% և 0.4%:
Հանրապետության դիտարկվող 7 քաղաքներում 2019թ. մարտին փետրվարի համեմատ սպառողական գներն աճել են 0.1-0.6%-ով, իսկ 4-ում արձանագրվել է 0.3-0.1% գնանկում: Մայրաքաղաքում սպառողական գներն աճել են 0.2%-ով:

Price growth of 0.1% was registered in the Armenian consumer market in March compared with February, which was mainly due to a rise in prices of 0.6% for non-food products.
According to the National Statistical Committee, the prices for food and alcohol for the specified period decreased by 0.1%.
In January-March 2019, inflation was 0.9%, which is 0.1% higher than the figure for the previous year.
In March 2019, in comparison with March 2018, the price growth amounted to 1.9%, including for food, alcohol and cigarettes. In the consumer market, prices rose by 1.9%, in the food market by 3.5%, for non-food products by 0.9%, for services by 0.1%, and in comparison with March-February 2019 and 2018 - 1.5 %, 2.6%, 0.8% and 0.4%.