Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամի եւ Համաշխարհային Բանկի կառավարիչների խորհուրդների 2019 թ. գարնանային նստաշրջանի մասնակցության շրջանակում ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՀ գործադիր տնօրենի տեղակալ Թաո Ժանգի, ԱՄՀ Մերձավոր Արեւելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Ջիհադ Ազուրի, ինչպես նաեւ ԱՄՀ հոլանդաբելգիական ենթախմբի գործադիր տնօրեն Էնթընի ԴեԼաննոյի հետ:
ԿԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԿԲ նախագահը բարձր է գնահատել ԱՄՀ եւ ՀԲ հետ գործակցությունը, նշելով, որ վերջիններս նշանակալի դեր են խաղում Հայաստանի տնտեսության զարգացման համար՝ աջակցելով եւ հանրային, եւ մասնավոր հատվածներին, ինչպես նաեւ առանձնացրել երկրի ֆինանսական ոլորտում իրականացված բարեփոխումների գործում ԱՄՀ եւ ՀԲ ցուցաբերած աջակցությունը:
ԿԲ նախագահը զրուցակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի ֆինանսական համակարգի ընթացիկ վիճակը, Կենտրոնական բանկի նախաձեռնություններն ու իրականացվող ծրագրերը։ Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել գործակցության նոր հեռանկարների շուրջ, եւ նշել, որ Հայաստանի Հանրապետության եւ Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամի ու Համաշխարհային Բանկի միջեւ առկա է համագործակցության մեծ ներուժ։
ԿԲ նախագահը մասնակցել է մի շարք աշխատանքային քննարկումների՝ գործընկեր կառույցների ներկայացուցիչների հետ:

В  рамках участия в весенней сессии Совета управляющих Международного валютного фонда и Всемирного банка 2019 года председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян провел рабочие встречи с заместителем директора-распорядителя МВФ Чжан Тао, региональным  директором МВФ по Ближнему Востоку и Центральной Азии Джихадом Азури и  исполнительным директором голландско-бельгийской подгруппы Энтони де Ланной.
Как сообщили Новости Армении -NEWS.am в пресс-службе  ЦБ Армении, Артур Джавадян высоко оценил сотрудничество с МВФ и ВБ, отметив, что они играют значительную роль в развитии экономики Армении, содействуя как общественному, так и частному секторам, подчеркнув также важность  содействие МВФ и ВБ в деле реформ в финансовой сфере страны.
Председатель ЦБ представил  текущее состояние финансовой системы Армении, инициативы Центрального банка и реализуемые программы. Собеседники обменялись мнениями вокруг новых перспектив сотрудничества и отметили, что между Арменией и Международным валютным фондом и Всемирным банком имеется большой потенциал сотрудничества. Артур Джавадян  принял участие в ряде рабочих обсуждений с представителями партнерских структур.