Հայաստանում հարուստ մարդու կերպարի նկատմամբ ատելություն կա: Այս մասին ապրիլի 16-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից նախկին պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը:
Ալեքսանյանի խոսքով `հասարակության մեջ ժողովրդավարական արժեքների ձեւավորման մասին խոսելու համար անհրաժեշտ է նախապատրաստել նրան:
«Առանց ուժեղ քաղաքացիական հասարակության եւ գործուն պետական մարմինների, որոնք կարող են լրացնել միմյանց բացերը, ժողովրդավարական հասարակության մասին խոսք լինել չի կարող», - նշեց նա:
Լեռնիկ Ալեքսանյանը նշեց, որ մինչեւ որ չլուծվեն սոցիալական խնդիրները, միշտ պահպանվում է երկրում անկայունության վտանգը: «Անցյալ տարվա քաղաքական փոփոխությունները, փաստորեն, դարձան հասարակության մեջ ուժեղ սոցիալական բեւեռացման արդյունք: Սակայն մենք տեսնում ենք, որ այդ խնդիրները դեռ լուծված չեն», - եզրափակեց նա:

People in Armenia hate the rich. This is what former deputy of the Republican Party of Armenia Lernik Alexanyan declared during an April 16 press conference.
According to him, there is a need to prepare the society for talks about the establishment of democratic values.
“There can be no talks about a democratic society without a strong civil society and active state bodies that can complement each other’s flaws,” he stated.
Lernik Alexanyan also stated that there will always be a risk of instability in the country as long as social issues remain unsolved.