Երեւանի «Զվարթնոց» եւ Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայաններում վերանորոգում է նախատեսվում։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 17-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը։
«Այս տարի արդեն իսկ մեկնարկել է թռիչքուղու վերանորոգումը «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Կմեկնարկի նաեւ ենթակառուցվածքի մեծացման պրոյեկտը եւ Գյումրիում եւ Երեւանում»,-նշեց նա։
Նրա փոխանցմամբ՝ Կապանի օդանավակայանը եւս վերանորոգվում է եւ կգործարկվի։
Նախարարը նաև նշեց, որ փոքր ավիացիայի ոլորտում 3 ընկերություն լիցենզիա է ստացել, ուղղաթիռներ են գնել, որոնցից մեկը օգտագործվում է առողջապահության նախարարության համար։

В аэропортах «Звартноц» Еревана и «Ширак» Гюмри планируются ремонтные работы. Об этом заявил на встрече с журналистами 17 апреля министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Акоп Аршакян.
«В этом году уже стартовали ремонтные работы взлетно-посадочной полосы в аэропорту «Звартноц». Будет запущен также проект расширения инфраструктур в Гюмри и Ереване», - сказал Аршакян, также заверив, что будет отремонтирован, сдан в эксплуатацию и аэропорт Капана.
По словам главы Минтранса, в сфере малой авиации три компании получили лицензии, они купили вертолеты. Один из них используется для Минздрава.