Նախագահ Արմեն Սարգսյանն Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ այսօր` հունիսի 2-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել այդ երկրի նախագահ Սերջիո Մատարելլային: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջև պատմական սերտ առնչությունների վրա հիմնված ավանդական բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ փոխշահավետ գործընկերության ոգով։
«Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը` ի շահ մեր երկրների», - ասվում է նախագահի ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Սերջիո Մատարելլային մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իտալիայի ժողովրդին՝ հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 2 июня, направил поздравительное послание президенту Италии Серджо Маттарелле в связи с Днем республики. Об этом Новости Армении- NEWS.am сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
Армен Саркисян отметил, что традиционные дружественные отношения, основанные на тесных исторических связях между Арменией и Италией, продолжают развиваться в духе взаимовыгодного сотрудничества.
«Уверен, что совместными усилиями мы также в будущем продолжим развивать и углублять наше сотрудничество в интересах наших стран», - отмечается в послании президента.
Армен Саркисян пожелал Серджо Маттарелле крепкого здоровья и успехов, а народу Италии – дальнейшего прогресса и процветания.