Նախագահ Արմեն Սարգսյանն Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ այսօր` հունիսի 2-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել այդ երկրի նախագահ Սերջիո Մատարելլային: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջև պատմական սերտ առնչությունների վրա հիմնված ավանդական բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ փոխշահավետ գործընկերության ոգով։
«Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը` ի շահ մեր երկրների», - ասվում է նախագահի ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Սերջիո Մատարելլային մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իտալիայի ժողովրդին՝ հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

YEREVAN. – President Armen Sarkissian of Armenia on Sunday sent a congratulatory message to President Sergio Mattarella of Italy, on the latter’s Republic Day.
In his message, Sarkissian noted, in particular, that friendly relations between Armenia and Italy continue to develop in the spirit of mutually beneficial partnership, the presidential staff public relations department informed Armenian News-NEWS.am.
Also, the Armenian President expressed confidence that, with joint efforts, they will continue to develop and deepen cooperation—and in the interest of both countries.