2018-ին Քննչական կոմիտեն որոշակի աշխատանք է տարել  հանցագործությունների կանխման, դրանց բացահայտման, ինչպես նաեւ աշխատանքի որակի բարձրացման համար:
Հունիսի 10-ին ԱԺ Պետաիրավական, ինչպես նաեւ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերով մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2018 թվականի բյուջեի կատարողականի  հաշվետվության քննարկմանն այս մասին հայտարարեց  Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը:
ՔԿ ղեկավարը նշեց, որ նշված ժամանակահատվածում նրանք աշխատել են  ծանրաբեռնված ռեժիմով:
«2018-ին այդ բոլոր կարիքների համար պետական բյուջեից 6.3 մլրդ դրամ է հատկացվել: Փաստացի 6.1 մլրդ դրամ է օգտագործվել:  Այսպիսով ծախսային մասի կատարողականը կազմել է 97.4 տոկոս:

Следственный комитет в 2018 году провел определенную работу для предотвращения преступлений, их раскрытия, а также повышения качества работы. Об этом на обсуждении отчета об исполнении государственного бюджета на 2018 год на совместном заседании постоянных парламентских комиссий по государственно-правовым, а также финансово-кредитным и бюджетным вопросам 10 июня заявил председатель Следственного комитета Айк Григорян.
Глава СК отметил, что в отмеченный период они работали в загруженном режиме. «В 2018 году на все эти нужды из государственного бюджета было выделено 6,3 миллиарда драмов. По факту было использовано 6,1 миллиарда драмов. Таким образом, исполнение расходной части составило 97,4%. Нами было сэкономлено 163,4 миллиона драмов», - отметил  Григорян.