Սիրիայում Թուրքիայի ռազմական գործողություններից առաջ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանին ուղղված ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նամակի լեզուն հաճախ չես հանդիպի պետական առաջնորդների նամակագրությունում: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Նման լեզուն հաճախ չես հանդիպի պետական առաջնորդների նամակագրությունում: Դա շատ անսովոր նամակ է»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
Ավելի վաղ Fox News հեռուստաալիքի թղթակից Թրիշ Ռիգանը հրապարակել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անձնական նամակի կրկնօրինակը, որում Թրամփն Էրդողանին «լավ գործարք» է առաջարկում:
Նամակում Թրամփն Էրդողանին առաջարկել է բանակցություններ սկսել քուրդ գեներալ Մազլում Աբդիի հետ, չփորձել «լավ տղա» երեւալ եւ «հիմար չլինել»:

Язык, которым было написано письмо президента США Дональда Трампа главе Турции Тайипу Эрдогану в преддверии турецкой операции в Сирии, нечасто встретишь в переписке государственных лидеров, это весьма необычно, заявил пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков, сообщает РИА Новости
«Такой язык нечасто встретишь в переписке государственных лидеров. Весьма необычное письмо», - сказал Песков журналистам.
Ранее корреспондент телеканала Fox News Триш Риган опубликовала копию личного письма президента США Дональда Трампа президенту Турции Реджепу Эрдогану, в котором Трамп предлагает турецкому коллеге «хорошую сделку».
В своем письме Трамп предлагает лидеру Турции вступить в переговоры с курдским генералом Мазлумом Абди, не пытаться казаться «крутым парнем» и «не быть дураком».