Քննիչները ստուգում են իրավապաշտպանի դիմումը՝ Վլադիմիրի մարզում խիստ ռեժիմի №7 ուղղիչ գաղութում դատապարտյալի ծեծի մասին տեղեկության վերաբերյալ, տեղեկացնում է «Ինտերֆաքսը»՝ հղում կատարելով ՌՔԿ տարածաշրջանային ՔՎ ղեկավարի՝ ԶԼՄ-ների հետ փոխգործակցության գծով ավագ օգնական Իրինա Մինինային։
Նրա խոսքով՝ դիմումը գրանցվել է հոկտեմբերի 16-ին, դրանում ներկայացված տեղեկությունը ստուգվում է։
Իրավապաշտպան Բորիս Ուշակովի նամակում, որը հրապարակվել է Gulagu.net պորտալում, տեղեկացվում է, որ հոկտեմբերի 10-ին՝ ՔԿՀ-7-ում Կարեն Գրիգորյանի հայտնվելու օրը, նրան ծեծել եւ տարբեր եղանակներով նվաստացրել է ութ հոգի, որոնցից երկուսը՝ դատապարտյալի կոշտ հանդերձանքով։ Գրիգորյանը ստացել է բազմաթիվ վնասվածքներ եւ հացադուլ է հայտարարել։
Մարզի դատախազությունում «Ինտերֆաքսին» նաեւ տեղեկացրել են, որ ստուգում են բանտարկյալին ծեծելու մասին ԶԼՄ-ների տեղեկությունները։ Գերատեսչությունում նշել են, որ պաշտոնապես ոչ մի դիմում իրենք չեն ստացել։

Следователи проводят проверку по заявлению правозащитника об избиении осужденного в исправительной колонии №7 строгого режима во Владимирской области, сообщает «Интерфакс»  со ссылкой на старшего помощника руководителя регионального СУ СКР по взаимодействию со СМИ Ирину Минину.
По ее словам, заявление было зарегистрировано 16 октября, изложенная в нем информация проверяется.
В письме правозащитника Бориса Ушакова, опубликованном на портале Gulagu.net, сообщается, что 10 октября, в день прибытия осужденного Карена Григоряна в ИК-7, его избили и унизили различными способами восемь человек, двое из которых были в робе осужденных. Григорян получил многочисленные травмы и объявил голодовку.
В областной прокуратуре «Интерфаксу» также сообщили, что проводят проверку по сообщениям СМИ об избиении заключенного. При этом в ведомстве отметили, что официально никаких заявлений к ним не поступало.