Օրվա ավարտին կունենանք մոտ 600 մեկուսացված քաղաքացիներ։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 17-ին, ֆեյսբուքյան լայվով հայտարարեց  ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Նախարարը հայտնեց, որ կորոնավիրուսով վարակվածների 95 տոկոսը որեւէ սիմպտոմ չունի. «Այսինքն՝ նրանք ունեցել են ջերմություն, կոնտակտ են ունեցել որեւէ պացիենտի հետ՝ հաստատված դեպքով, կամ այլ երկրից են եկել, որտեղ այդ վիրուսը տարածված է եղել։ Կան երկրներ, որտեղ քաղաքացիները չունեն ջերմություն բայց կորոնավիրուսային վարակի հաստատված դեպք, նրանք չեն հոսպիտալացվում, նրանց պարզապես տնային պայմաններում հսկում են։ Մենք հաստատված դեպքերին դեռեւս պահում ենք հիվանդանոցային պայմաններում, նրանց կոնտակտներին ինքնամեկուսացված ենք պահում որպեսզի կարողանանք տարածման շղթան կոտրել»։

К концу дня у нас будет 600 изолированных граждан в связи с коронавирусом. Об этом заявил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
По его словам, у 95% зараженных нет каких-либо симптомов. «У них была температура, они контактировали с каким-либо пациентом, или приехали из страны, где распространен вирус. Есть страны, где у зараженных нет температуры, но у них коронавирус, их не госпитализируют, а держат под контролем в домашних условиях. Мы держим людей, у которых подтвержден вирус в больничных условиях, их контакты держим в изоляции, чтобы попытаться сломать эту цепь», - сказал он.