Սիրելի հայրենակիցներ, մարտի 17-ին «Արմենիա» բ/կ-ից «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոց է տեղափոխվել թոքի այտուց, երկկողմանի թոքաբորբ, շնչառական անբարարություն ախտորոշմամբ 49-ամյա պացիենտ, ում մոտ, բնականաբար, կասկածվել է նաեւ կորոնավիրուսային հիվանդություն: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կատարվել է նմուշառում եւ արդյունքը եղել է բացասական, այսինքն՝ հերքվել է կորոնավիրուսի առկայությունը պացիենտի օրգանիզմում:
Միաժամանակ, իրականացվել են սիրտ-թոքային վերակենդանացման բոլոր միջոցառումները, ներգրավվել է լրացուցիչ բրիգադ, բայց ցավոք, քաղաքացու կյանքը չի հաջողվել փրկել:
Հաշվի առնելով կորոնավիրուսի հետ կապված ընթացիկ վիճակը, հարկ եմ համարում հատուկ արձանագրել, որ քաղաքացու մահը որեւէ կապ չունի կորոնավիրուսի հետ»,-նշել է նա:

A 49-year-old patient diagnosed with pulmonary edema, double pneumonia, and respiratory insufficiency, who, naturally, was also suspected of having the coronavirus disease, was taken from Armenia medical center to “Nork” infectious disease hospital on March 17. Prime Minister Nikol Pashinyan posted this on Facebook.
“A sample was taken, and the result was negative; that is, the presence of coronavirus in the patient's body has been dismisses,” he added. “At the same time, all cardiopulmonary resuscitation measures were implemented, an additional brigade was involved, but unfortunately, the person's life could not be saved
Given the current situation in connection with coronavirus, I consider it necessary to especially state that the death of the person has nothing to do with coronavirus."