«Փեթակ» առեւտրի կենտրոնի աշխատակիցները բողոքի ակցիա էին կազմակերպել։ Hraparak.am-ը գրում է. շուկայի աշխատակիցների խոսքով՝ արտակարգ դրություն մտցվելուց հետո տնօրինությունը հայտարարել է, որ նախնական մարտի 16-ից 24-ը չեն աշխատելու, սակայն երկու օր առաջ որոշման մեջ փոփոխություն է եղել եւ իրենց կանչել են անշխատանքի։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները պնդում են՝ տնօրինության եւ իրենց միջեւ ծագած խնդիրը կապված է տաղավարների վարձավճարների հետ, տնօրինությունը պահանջում է, որպեսզի աշխատակիցները գան, առեւտուր ապահովեն, որ կարողանան վճարել տաղավարի համար ամենամսյա վարձը։
«Միասին էինք որոշել, որ մինչեւ ամսի 23-ը չգանք, ամսի 24-ից հետո տեսնենք՝ ինչ է լինում, բայց ամսի 20-ից պիտի մուծում անենք, դրա համար այսօր եկել ենք»,- լրագրողների հետ զրույցում պատմել էր տոնավաճառի աշխատակիցներից մեկը։
Մյուս աշխատակիցն էլ hraparak.am-ի հետ զրույցում ասել էր. «Հաճախորդ չկա, չենք կարողանում աշխատել։ Առավոտվանից բացել ենք, մի հոգի չի եկել, որովհետեւ գիտեն, որ «Փեթակ» տոնավաճառը չի աշխատում»։

Сотрудники торгового центра «Петак» в Ереване организовали акцию протеста. Об этом пишет Hraparak.am.
«По словам последних, после введения ЧП дирекция им заявила о том, что предварительно с 16 по 23 марта центр не будет действовать, однако два дня назад в решение были внесены какие-то изменения и их снова позвали на работу. Участники акции протеста утверждают, что проблема, возникшая между ними и дирекцией, связана с арендной платой за павильоны. Дирекция требует, чтоб сотрудники приходили и торговали, чтоб у них была возможность выплатить арендную плату. «Мы все вместе решили, что до 23 не будем ходить на работу, а уже после 24-го посмотрим, что будет. Но с 20-го числа мы должны внести плату, потому сегодня и пришли», - рассказал в беседе с журналистами один из сотрудников центра.
Другой сотрудник ярмарки в беседе с корреспондентом Hraparak.am заявил: «Посетителей нет, мы не можем работать. С утра открылись, нет ни одного человека, потому что все знают, что ярмарка «Петак» не работает», - отмечает издание.