ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրության համաձայն՝ ՌԴ քաղաքացիները հնարավորություն ունեն Երեւանից Վորոնեժ եւ Միներալնիե Վոդի ուղեւորվել մայիսի 17-ին եւ մայիսի 18-ին: Մայիսի 17-ին տեղական ժամանակով ժամը 13:20-ին նախատեսվում է Երեւան-Վորոնեժ № NGT747 չվերթ:
«Այդ թռիչքը հնարավոր է միայն ՌԴ քաղաքացիների համար, որոնք բնակվում են Վորոնեժում, Բելգորոդում, Կուրսկում, Օրլովսկում, Լիպեցկում, Տուլայում, Տամբովում, Ռյազանում, Պենզայում, Սարատովում, Վոլգոգրադում, Ռոստովում»,-ասվում է դեսպանատան հաղորդագրության մեջ:
Դեսպանատան հաղորդագրության համաձայն՝ եւս մեկ չվերթ (№ NGT743) կիրականացվի մայիսի 18-ին ժամը 04:05-ին Երեւանից դեպի Միներալնիե Վոդի:
«Այդ չվերթը հնարավոր է միայն ՌԴ քաղաքացիների համար, որոնք բնակվում են Ստավրոպոլում, Կարաչաեւո-Չերկեսիայում, Կաբարդինո-Բալկարիայում, Հյուսիսային Օսիայում, Ինգուշեթիայում, Չեչնիայում, Դաղստանում, Կալմիկիայում, Կրասնոդարում: Կարելի է գրանցվել հղմամբ: Տեղերը սահմանափակ են: Ցուցակները կձեւակերպվեն պետական ծառայությունների կայքում գրանցման հիման վրա»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Так, согласно сообщению посольства РФ в РА, согласно предварительному графику вывоза российских граждан из-за рубежа в Российскую Федерацию: вылет рейса № NGT747 Ереван - Воронеж запланирован на 17 мая 2020 в 13.20 (местное время).
«Этот перелет возможен только для граждан России, которые проживают в Воронежской, Белгородской, Курской, Орловской, Липецкой, Тульской, Тамбовской, Рязанской, Пензенской, Саратовской, Волгоградской, Ростовской областях», - сообщили в дипломатическом представительстве России в Армении.
Согласно посольству, еще один рейс состоится 18 мая по маршруту Ереван - Минеральные Воды. Вылет рейса № NGT743 запланирован на 18 мая 2020 в 04.05 (местное время).
Этот перелет возможен только для граждан России, которые проживают в Ставропольском крае, Карачаево-Черкесской Республике, Кабардино-Балкарской Республике, Республике Северная Осетия, Республике Ингушетия, Чеченской Республике, Республике Дагестан, Республике Калмыкия, Краснодарском крае. Зарегистрироваться на рейсы необходимо по ссылке. Количество мест на борту ограничено. Списки будут формироваться на основании регистрации на госуслугах.