Հունիսի 7-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 78 հիվանդ է բուժվում, 42-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Շիրակի մարզպետարանի ֆեյսբուքյան էջից։
Կորոնավիրուսից առողջացել և հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել 292 պացիենտ, որոնցից 192-ը մարզի բնակիչ է։ 28 հիվանդներ տեղափոխվել են մայրաքաղաք: Արձանագրվել է մահվան 10 դեպք։
Շիրակի մարզում այս պահին տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 474 քաղաքացի, նրանցից 90-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։
Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 2528 նմուշառում, մայիսի 12-ից հունիսի 6-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 1205 նմուշառման հետազոտություն։

По положению на 11:30 7 июня в инфекционной больнице Гюмри лечатся 78 пациентов с коронавирусом, 42 из них являются жителями Ширакской области. Об этом сообщается на странице областной администрации Ширака в Facebook.
На данный момент выздоровели и выписались из больницы 292 пациента, 192 из которых являются жителями области. 28 пациентов были переведены в Ереван. Было зафиксировано 10 случаев смерти.
В Ширакской области на данный момент имеют показания к самоизоляции 474 гражданина, у 90 из которых подтвердился положительный диагноз с симптоматическим течением.
С 1 марта до сих пор в медучреждениях и областном центре национального центра по контролю и профилактике заболеваний было исследовано 2528 образцов, с 12 мая по 6 июня включительно в Гюмри было проведено исследование 1205 образцов.