Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ հունիսի 23-ին, Երևանում հանրային գույքը դիտավորյալ վնասելու փաստով: SHAMSHYAN.com-ը հայտնում է, որ ժամը 12:20-ի սահմանում ոստիկանությունը ահազանգ է ստացել, որ Սեբաստիա 32/2 հասցեի Հայորդաց տան մոտի խոտածածկ տարածքը դիտավորությամբ այրել են: Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի օպերատիվ խումբն այդ արարքը կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկել Արարատի մարզի 42-ամյա բնակիչ Արմեն Սարգսյանին:
Պարզվել է՝ կասկածյալը ծխախոտի մնացորդը նետել է խոտածածկ տարածք, ինչի հետևանքով այրվել է Ռ. Մելիքյան փողոցին հարակից խոտածածկ տարածքը: Կրակի դեմ պայքարել է հրշեջ-փրկարարների 3 մարտական հաշվարկ: Հրշեջները 4 ժամից ավելի պայքարել են նախ կրակի տարածման դեմ, ապա մարել են այն: Այրվել է խոտածածկ տարածքն ու մեծ թվով ծառեր։ Կրակը մարելուց հետո հրշեջները նկատել են, որ բազմաթիվ ծառեր վնասվել են, սակայն մի ծառ, որի վրա խաչ է ամրացված եղել, չի այրվել:

В Ереване пожарные на протяжении 4 часов боролись с огнем: на единственном уцелевшем дереве висел крест.
В отделении расследований отдела полиции Малатии готовятся материалы по факту намеренного нанесения ущерба общественному имуществу накануне, 23 июня.
Как сообщает SHAMSHYAN.com, в районе 12:20 полиция получила сигнал о том, что на территории на улице Себастиа 32/2 был совершен намеренный поджог озелененной территории.
Оперативная группа отдела полиции Малатии по подозрению в совершении этих действий подвергла приводу 42-летнего жителя Араратской области Армена Саркисяна.
Выяснилось, что подозреваемый бросил окурок сигареты в траву, в результате чего сгорела озелененная территория, прилегающая к улице Р. Меликян. С онем боролись три боевых расчета пожарных спасателей. Пожарные более 4 часов боролись с онем, затем пожар был потушен. Потушив пожар, они заметили множество поврежденных деревьев, однако одно из деревьев, на котором висел крест, уцелело.