Վաղ առավոտից քննչական կոմիտեի քննիչներն ու քրեական ոստիկանության ծառայողները խուզարկություն են կատարում Սեւանի Հարսնաքար հյուրանոցային համալիրում, ինչպես նաեւ առերեւույթ դեպքի ժամանակ դեռեւս չկառուցված այլ հյուրանոցում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
«Վաղ առավոտից քննչական կոմիտեի քննիչներն ու քրեական ոստիկանության ծառայողները խուզարկություն են կատարում Սեւանի Հարսնաքար հյուրանոցային համալիրում , ինչպես նաեւ առերեւույթ դեպքի ժամանակ դեռեւս չկառուցված այլ հյուրանոցում…
Քանի որ անհետաձգելի համարվող քննչական գործողություն է կատարվում առերեւույթ դեպքից 4 տարի, իսկ քրեական գործ հարուցելուց 4 ամիս անց, քննիչներին այլ բան չէր մնում անելու, քան ի թիվս այլնի առգրավել նաեւ ընկերության 2017-2019 թվականի հաշվապահական եւ այլ փաստաթղթերը, բոլոր, այդ թվում՝ reception-ի աշխատանքային ռեժիմում գտնվող համակարգիչները եւ փաստացի կազմալուծել հյուրանոցի բնականոն աշխատանքը…

С раннего утра следователи Следственного комитета и служащие Уголовной полиции обыскивают гостиничный комплекс «Арснакар» на Севане, а также еще в недостроенной гостинице. Об этом написал на своей странице в Facebook адвокат Амрам Макинян.
«Поскольку считающееся неотложным следственное действие проводится через 4 года после инцидента и через 4 месяца после возбуждения уголовного дела, следователям не оставалось ничего другого, как среди прочего конфисковать также бухгалтерские и другие документы компании за 2017-2019 годы, все, в том числе компьютеры, находящиеся в рабочем режиме reception, и фактически нарушить нормальную работу гостиницы…