Ըստ Goldman Sachs-ի տնտեսագետների՝ ԱՄՆ ՀՆԱ-ն նախատեսվածից ավելի շատ կնվազի, սակայն երկրի տնտեսությունը նորմալ հունի կվերադառնա սեպտեմբերին:
Goldman Sachs-ի վերլուծաբանները կարծում են, որ սպառողների ծախսերի «դադարը» հուլիս եւ օգոստոս ամիսներին սահմանափակելու է վերականգնումը երրորդ եռամսյակում: Այնուամենայնիվ, Goldman Sachs-ը նաեւ թարմացրել է 2021-ի թվերը, մասամբ այն պատճառով, որ «վերջերս պատվաստանյութի ավելի շուտ հայտնվելու հեռանկարները բարելավվել են»: Նրանք ակնկալում են, որ ԱՄՆ տնտեսությունը սեպտեմբերին կվերադառնա իր նորմալ հունին։
Goldman Sachs-ի կանխատեսմամբ՝ մինչեւ 2020 թվականն ԱՄՆ գործազրկությունը կնվազի մինչեւ 9 տոկոս՝ նախորդ 9․5 տոկոսի գնահատման համեմատ, հայտնում է Bloomberg-ը:

US GDP will decline more than originally expected, but the country's economy will get back on track in September, Goldman Sachs economists noted.
Analysts believe that a pause in consumer July and August spendings will limit recovery in the third quarter. However, Goldman Sachs also updated the 2021 figures, in part because the prospects for an earlier vaccine have recently improved. They expect that the US economy will return to its previous course in September.
Goldman Sachs predicts that US unemployment will fall to 9 percent by the end of 2020 compared with 9.5 percent earlier thought, Bloomberg reported.