Այսօրվանից Հայաստանի քաղաքացիները կրկին կարող են մուտք գործել Ուկրաինա առանց սահմանափակման։ Այս մասին հայտնում է Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը:
Հայտարարության մեջ նաեւ ասվում է. «Պայմանը՝ COVID-19-ը ծածկող ապահովագրության առկայությունն է (բացառությամբ մշտական բնակության թույլտվություն ունեցողների համար)։
Մինչև հոկտեմբերի 2-ը Հայաստանից ժամանող ուղևորները կարիք չունեն մեկուսանալու կամ COVID-19-ի թեստավորում անցնելու, քանի որ ՀՀ-ն գտնվում է այսպես կոչված "կանաչ գոտում"։ Ուկրաինայի առողջապահության նախարարությունը յուրաքանչյուր ուրբաթ վերանայում է երկրների ցուցակը կախված համավարակի տարածվածության աստիճանից (կանաչ և կարմիր գոտիներ)։
ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ Այսօրվանից Հայաստանի քաղաքացիները կրկին կարող են մուտք գործել Ուկրաինա առանց սահմանափակման։ Պայմանը՝...

С 28 сентября  граждане Армении могут вновь без ограничений смогут въезжать в Украину. Об этом сообщает посольство Армении в Украине.
«Главное условие –страховка, покрывающая COVID-19 ( за исключение лиц, имеющих право на постоянное проживание).  Пассажиры, прибывающие из Армении до 2 октября, имеют право не проходить самоизоляцию или делать тест, так как Армения находится в так называемой «зеленой зоне». Минздрав Украины каждую пятницу пересматривает список стран в зависимости от ситуации с эпидемией коронавируса».