Երեկ կատարվել է 1953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 127 նոր դեպք: Ունենք 173 առողջացած և 5 մահվան դեպք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
«Հունվարի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 166036 դեպք, որոնցից 154708-ն` առողջացած, 3039-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7538 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 636765 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 127 նոր դեպք: Ունենք 173 առողջացած և 5 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 751 է»,հայտնում են նախարարությունից:

Накануне в Армении было проведено 1953 тестирования на коронавирус, результаты 127 из которых оказались положительными. ОБ этом сообщают в Минздраве республики.
«По положению на 11:00 24 января в целом подтверждено 166036 случаев коронавирусной болезни, 154708 из которых излечились, а 3039 – со смертельным исходом. Фактически сейчас лечатся 7538 пациентов с коронавирусной болезнью. В целом проведено 636765 тестирований.
Таким образом, вчера было проведено 1953 тестирования на коронавирус, результаты 127 из которых оказались положительными. Излечились 173 человека и 5 случаев со смертельным исходом.
Накануне было зафиксировано 4 случая, когда у пациентов была выявлена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила из-за иной болезни. Общее число подобных случаев 751», - сообщили в министерстве.