Երեկ կատարվել է 1953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 127 նոր դեպք: Ունենք 173 առողջացած և 5 մահվան դեպք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
«Հունվարի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 166036 դեպք, որոնցից 154708-ն` առողջացած, 3039-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7538 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 636765 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 127 նոր դեպք: Ունենք 173 առողջացած և 5 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 751 է»,հայտնում են նախարարությունից:

Armenia has confirmed 127 new coronavirus cases (173 patients have recovered, 5 patients have died), as reported the Ministry of Health of Armenia.
“On January 24 as of 11 a.m. a total of 166,036 coronavirus cases have been confirmed (154,708 patients have recovered, and 3,039 patients have died). At this moment, 7,538 patients with COVID-19 are undergoing treatment. A total of 636,765 citizens have gotten tested.
Yesterday 1,953 citizens got tested, and 127 new coronavirus cases were confirmed (173 patients have recovered, 5 patients have died).
Yesterday there were 4 cases of deaths from COVID-19 (patients had the coronavirus, but died from another disease; there are a total of 751 such cases),” the Ministry of Health reported.