Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին մայիսի 17-21-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 334 զանգ:
Արցախի նխագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ բնակչությունը հիմնականում դիմել է սոցիալական բնույթի հարցերով: Զանգերի հիմնական մասը վերաբերել է վարկային պարտավորությունների կատարմանն ուղղված պետական ֆինանսական աջակցության ծրագրին, բնակարանային ապահովմանը և տեղահանված անձանց այլ խնդիրներին:
Բաց թողնված զանգերին պատասխանելու և բարձրացված հարցերի ճշտման համար  թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 113 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:
Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119  հեռախոսահամարներով: Աշխատանքային ռեժիմն է՝ երկուշաբթիից ուրբաթ, ժամը 09:00 - 18:00-ն։
Նշենք, որ սոցիալական բնույթի հարցերով ցանկալի է զանգահարել ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության թեժ գծին՝ 114 կարճ հեռախոսահամարով:

В период с 17 по 21 мая на горячую линию быстрого реагирования аппарата президента Республики Арцах было получено 334 звонка.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, население в основном обращается по вопросам социального характера. Основная часть звонков касается программы государственного финансового содействия, направленного на выполнение налоговых обязательств, равно как и решения жилищных вопросов и других проблем переселенцев.
С целью ответа на пропущенные звонки и уточнения волнующих вопросов было сделано 113 обратных звонка с целью осведомления, консультации, выявления проблем.
На горячую линию можно позвонить из Арцаха по номеру 119, из Армении и из-за рубежа -  по номеру +374-47-119-119. Рабочий режим с понедельника по пятницу, с 09:00 - 18:00.
По  вопросам социального характера желательно звонить на горячую линию Министерства труда, по социальным и миграционным вопросам Арцаха по короткому номеру 114.