Հայաստանում օգոստոսի 31-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 524 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 242 135-ի:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 14 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4844 է:
Կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 3 դեպք է գրանցվել: Օգոստոսի 31-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1155 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5999-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 361 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 227 026, փաստացի բուժվողներինը՝ 9110: Մեկ օրում արվել է 5666 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 540 436 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 524 новых случая заражения коронавирусом. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 31 августа в стране зарегистрировано 242135 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 9110 лиц (за день их число увеличилось на 146). Выздоровели 227026 человек (361 за сутки), скончались 4844 пациента (14 человек за сутки).
Еще 3 граждан с коронавирусом скончался, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1152. Таким образом, общее число смертей достигло 5996.