Ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում լուրջ հիստերիա է թափ հավաքում Ռուսաստանի Դաշնության պետական գնումների կայքում տեղ գտած ձեւակերպումների կապակցությամբ:
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը փակ մրցույթ է անցկացնում` «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության տարածքում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարարության ռազմական ճամբարների զորանոցաբնակարանային ֆոնդերի համակողմանի սպասարկման կազմակերպման եւ իրականացման համար»: Մրցույթը հայտարարվել է օգոստոսի 13-ին, հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2021 թվականի սեպտեմբերի 16-ն է:

There is a major hysteria brewing in the Azerbaijani media over a wording on the website of the Russian state procurement.
Accordingly, the Russian Ministry of Defense is holding a closed tender "for the organization and implementation of comprehensive service of the barracks-housing funds of the Ministry of Defense of the Russian Federation military camps located in the territory of the Nagorno-Karabakh Republic."
The aforesaid tender was announced on August 13, the deadline for submitting respective applications is September 16.