Վիետնամում ոստիկանությունը հարցաքննության է կանչել լապշա վաճառողին այն բանից հետո, երբ նա տեսահոլովակ է նկարահանել, որտեղ ծաղրանմանակել է հայտնի խոհարարին, ով լոնդոնյան շքեղ ռեստորանում ոսկու տերեւներով զարդարված սթեյք է մատուցում պետական ազդեցիկ պաշտոնյային, հաղորդում է AFP-ն:
Փիթեր Լամ Բույը Facebook-ում տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ նա կանաչի է ցանում տավարի մսով, լապշայով ապուրի վրա՝ նույն ոճով, ինչ Salt Bae անունով հայտնի թուրք խոհարար Նուսերթ Գյոկչեն, ով 2017 թվականին համացանցում մեմ է դարձել:
Դա տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ հանրային անվտանգության նախարար Թո Լամը նկարահանվել է Գյոկչեի Knightsbridge ռեստորանում սթեյք ուտելիս:
Nusr-Et սթեյքհաուզում սթեյքը մատուցում են 24 կարատանոց ուտելի ոսկու տերեւով փաթաթված, որոնք, ինչպես հաղորդվում է, ավելի քան 1000 դոլար արժեն, իսկ նախարարի տեսանյութը զայրույթ է առաջացրել Covid-19-ի պատճառով ճգնաժամի պայմաններում:

Во Вьетнаме полиция вызвала на допрос продавца лапши после того, как он снял видео, изображая знаменитого шеф-повара, который подавал стейк, украшенный сусальным золотом, влиятельному правительственному чиновнику в роскошном лондонском ресторане, передает AFP.
Питер Лам Буй опубликовал в Facebook видео, на котором он посыпает зеленью тарелку супа с говяжьей лапшой в том же стиле, что и турецкий шеф-повар Нусрет Гекче по прозвищу Salt Bae, который стал мемом в Интернете в 2017 году.
Это произошло после того, как То Лам, министр общественной безопасности, был заснят поедающим стейк в ресторане Гекче Knightsbridge.
В стейкхаусе Nusr-Et Steakhouse подают стейки, завернутые в съедобный 24-каратный золотой лист, который, как сообщается, стоит более 1000 долларов, а видео с министром вызвало гнев из-за кризиса, который переживает страна из-за Covid-19.