Ամերիկյան Սան Դիեգոյի մայրուղիներից մեկի երթեւեկությունն արգելափակվել է այն բանից հետո, երբ փողերը դուրս են թափվել ինկասացիայի ընթացող ավտոմեքենայից: Այս մասին հայտնում է «Գազետա»-ն՝ վկայակոչելով FOX 5 հեռուստաալիքը:
Հրապարակված տեսանյութում երեւում է, թե ինչպես է մոտ տասը մարդ հավաքում գետնին սփռված ամերիկյան դոլարները։ Նշվում է, որ դեպքից հետո ոստիկանությունը գումար յուրացնելու կասկածանքով բերման է ենթարկել երկու անձի։ Ներկայում իրավապահները պարզում են այլ երկու վարորդների ինքնությունը, ովքեր շտապել են հավաքել փողերը:
Ոստիկանությունում ընդգծել են, որ եթե նույնիսկ գումարը վերադարձվի, առեւանգողները պետք է պատժվեն։ Անհետացած գումարի չափը չի նշվում, հայտնի է միայն, որ ինկասացիայի ավտոմեքենայում բավականին մեծ գումար է եղել։

Движение по одной из автострад в американском Сан-Диего оказалось заблокировано после того, как из движущейся инкассаторской машины высыпались деньги. Об этом сообщает «ГазетаРу» со ссылкой на телеканал FOX 5.
На опубликованном видеоролике видно, как около десяти человек собирают разлетевшиеся по земле американские доллары. Отмечается, что после инцидента полиция задержала двух человек по подозрению в хищении денег. В настоящее время правоохранители устанавливают личности других водителей, бросившихся на купюрами.
В полиции подчеркнули, что даже если деньги будут возвращены, похитителям придется понести наказание. Сумма исчезнувших денег не называется, известно лишь, что в инкассаторской машине было приличное количество денег.