Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երեքշաբթի Սոչիում բանակցություններ կվարի Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբասի հետ, տեղեկացրել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Առաջնորդները կքննարկեն երկկողմ համագործակցության հետագա զարգացման հարցերը եւ իրավիճակը Մերձավոր Արեւելքի տարածաշրջանում՝ հաշվի առնելով Ռուսաստանի ձեռնարկած ջանքերը պաղեստինա-իսրայելական կարգավորման ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ Պաղեստինի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Ռիյադ ալ Մալիքին տեղեկացրել էր, որ խորհրդակցությունների ընթացքում Պաղեստինի առաջնորդը նախատեսում է անդրադառնալ մի շարք միջազգային եւ տարածաշրջանային խնդիրների, ներառյալ հակամարտության կարգավորումը Մերձավոր Արեւելքում։

Президент России Владимир Путин проведет во вторник в Сочи переговоры с лидером Палестины Махмудом Аббасом, сообщила пресс-служба Кремля
«Лидеры рассмотрят вопросы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества и ситуацию в регионе Ближнего Востока с учетом предпринимаемых Россией усилий по палестино-израильскому урегулированию», - говорится в сообщении.
Ранее глава палестинского внешнеполитического ведомства Рияд аль-Малики сообщал, что в ходе консультаций лидер Палестины планирует затронуть целый ряд международных и региональных проблем, включая урегулирование конфликта на Ближнем Востоке.