ԱՄՆ նախկին հանրապետական նախագահ Դոնալդ Թրամփը հունվարի 29-ին ԱՄՆ Տեխաս նահանգում հանրահավաք կանցկացնի իր կողմնակիցների համար, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Միացյալ Նահանգների 45-րդ նախագահը, հանրահավաք կանցկացնի Տեխաս նահանգի Կոնրո քաղաքում, շաբաթ օրը՝ 2022 թվականի հունվարի 29-ին, Կենտրոնական Ամերիկայի ժամանակով ժամը 19:00-ին», - ասվում է նրա մամուլի գրասենյակի հաղորդագրության մեջ:
Հաջորդ հանրահավաքը նախկին նախագահը կանցկացնի շաբաթ օրը, միջոցառումը տեղի կունենա Արիզոնայում։ Թրամփը հայտարարել է, որ հանրահավաքը րպես այլընտրանք մամուլի ասուլիսի այլընտրանք է դիտարկում, որը նախատեսել էր Կապիտոլիումի գրոհի տարելիցի կապակցությամբ, սակայն չեղարկվել էր միջոցառումից մի քանի օր առաջ:

Бывший президент США республиканец Дональд Трамп проведет 29 января митинг для своих сторонников в американском штате Техас, передает РИА Новости.
«Президент Дональд Дж. Трамп, 45-й президент США, проведет митинг в Конро в штате Техас в субботу 29 января 2022 года, в 19.00 по Центральноамериканскому времени», - говорится в сообщении его пресс-службы.
Ближайший митинг экс-президент проведет в уже в субботу, мероприятие пройдет в штате Аризона. Трамп заявил, что видит этот митинг как альтернативу пресс-конференции, которую он планировал на годовщину штурма Капитолия, но за несколько дней до проведения отменил.