Հուլիսի 13-ին, ժամը 11։31-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ քաղաքացու դի է նկատվել Երևանյան լճում․ դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
ԱԻՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ:
Փրկարարները դուրս են բերել Երևանյան լճից քաղաքացի Ս. Ս.-ի (ծնված 1959 թ․) դին:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ նախօրեին՝ հուլիասի 12-ին, ԱԻՆ ՓԾ օպերատիվ կառավարման կենտրոնում և ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում ահազանգ է ստացվել քաղաքացուց, որը հայտնել է, որ իր մայրը մի քանի ժամ առաջ տանից դուրս է եկել և չի վերադարձել: Տղան ինքնուրույն որոնողական աշխատանքներ է կատարել մոր գնացած կասկածելի երթուղով և նշված վայրերի խանութներում, մասնավոր ընկերություններում տեղադրված տեսախցիկների միջոցով պարզել է, որ մայրը վերջին անգամ երևացել է Երևանյան լճի մոտ, որտեղ էլ հայտնաբերել են մոր կողմից օգտագործվող ձեռնափայտը ու, ըստ կասկածների՝ հնարավոր է, մայրը անզգուշաբար ընկած լինի Երևանյան լիճը:

A call was received Tuesday at the operational management center of the Rescue Service of Armenia and the Yerevan Police from a man who informed that his mother left the house a few hours ago but had not returned.
The man found out through the video surveillance cameras that his mother was last seen near Lake Yerevan, where they found her cane, and she might have accidentally fallen into the lake.
And at 11:31am on Wednesday, the national center for crisis management received information that a person's dead body was seen in Lake Yerevan, and the help of rescuers is needed to retrieve it.
The Ministry of Emergency Situations informed Armenian News-NEWS.am that the rescuers took the dead body of S. S. (born in 1959) out of Yerevan Lake.