Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ունի զինծառայողներին սննդով, հագուստով և այլ անհրաժեշտ պարագաներով ապահովելու բավարար միջոցներ:
«Վերոհիշյալ նպատակներով տարատեսակ դրամահավաքների և այլ միջոցառումների իրականացման անհրաժեշտություն այս պահին չկա:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բարձր է գնահատում մեր քաղաքացիների մտահոգություններն ու բանակին ամեն կերպ աջակցելու պատրաստակամությունը:
Այդուհանդերձ, եթե որևէ ձևաչափով բանակին աջակցելու ցանկությունը մեծ է, անհրաժեշտ է գործընթացը կազմակերպել և իրականացնել ՊՆ հետ սերտ համագործակցության շրջանակում:
Չհամաձայնեցված գործողությունները կարող են ժամանակի, ինչպես նաև նյութական ռեսուրսների վատնման կամ չարաշահման հանգեցնել` չտալով անհրաժեշտ արդյունք:
Նշված հարցերը համակարգելու համար ՊՆ պատասխանատու պաշտոնյաները պաշտպանության նախարարի օգնականներն են, հեռ.՝ 091 91 11 23 ; 044 35 54 34»,-ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

У нас достаточно средств для обеспечения военнослужащих продуктами питания, одеждой и другими необходимыми предметами. Об этом говорится в сообщении, распространенном Министерством обороны Армении.
«В настоящее время нет необходимости проводить различные сборы средств и другие мероприятия для вышеуказанных целей. Министерство обороны высоко ценит готовность наших сограждан быть максимально полезными для армии. Тем не менее, если желание поддержать армию в любом формате большое, то процесс необходимо организовать и реализовать в рамках тесного сотрудничества с МО.
Несогласованные действия могут привести к растрате или злоупотреблению времени, а также материальных ресурсов, не дав необходимого результата.
За координацию указанных вопросов в МО отвечают помощники министра обороны, тел.: 091 91 11 23; 044 35 54 34», - говорится в сообщении.