Նոյեմբերի 19-ին, ժամը 21.10-ին, «Տաշիր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանություն հաղորդում էր ստացվել, որ «պոլիտրավմա, գլխի և կրծքավանդակի փակ վնասվածքներ, դիմային ոսկրերի և կողերի բազմակի կոտրվածքներ» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել Տաշիր քաղաքի բնակիչ, 52-ամյա տղամարդ՝ անգիտակից վիճակում: Նա այնուհետև տեղափոխվել էր մայրաքաղաք՝ «Էրեբունի» բժշկական կետրոն:
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ոստիկանության Տաշիրի բաժնի քրեական հետախույզները ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ նոյեմբերի 19-ին, ժամը 20.00-ի սահմաններում, հիվանդանոց տեղափոխվածը և համաքաղաքացի 44-ամյա և 49-ամյա երկու տղամարդիկ Վազգեն Սարգսյան փողոցի կիսաքանդ, չբնակեցված տանը հացկերույթ են կազմակերպել, որի ընթացքում ծագած վիճաբանության ժամանակ 52-ամյա տղամարդը հայհոյել էր 44-ամյա համաքաղաքացուն, նա էլ ձեռքերով ու ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ էր հասցրել նրան:
42-ամյա տաշիրցի տղամարդը հայտնաբերվել, ձերբակալվել և ներկայացվել է Ստեփանավանի քննչական բաժին:
Նոյեմբերի 25-ին, ժամը 02.35-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ 52-ամյա տղամարդը մահացել է:

В Полицию из Медицинского центра «Ташир» 19 ноября в 21:10 поступило сообщение о том, что к ним в бессознательном состоянии с множественными травмами был доставлен 52-летний мужчина.
Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе Полиции республики.
Пострадавшим оказался житель города Ташир.
Его доставили в столицу – в Медицинский центр «Эребуни».
В результате проведенных мероприятий выяснилось, что 19 ноября около 20:00 доставленный в больницу мужчина и двое жителей Ташира - 44 и 49 лет, организовали в полуразрушенном нежилом доме «посиделку». В итоге между мужчинами возник спор, переросший в ссору, в ходе которой 52-летний мужчина обругал 44-летнего земляка. Тот же, не выдержав обиды, стал наносить обидчику удары, пустив в дело руки и ноги.
44-летнего жителя Ташира в итоге нашли. Он был задержан и доставлен в Следственный отдел города Степанаван.
25 ноября в 02:35 из Медицинского центра «Эребуни» поступило сообщение о том, что 52-летний мужчина скончался.