Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռումինիայի վարչապետ Իոն-Մարչել Չոլակուին՝ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու առիթով: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Ռումինիայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեզ անսպառ եռանդ և շարունակական ձեռքբերումներ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ռումինիայի հետ համագործակցության զարգացումը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում՝ հատկապես ԵՄ շրջանակներում և հաղորդակցության ոլորտում։
Հայտնում եմ Ձեզ հետ աշխատելու իմ պատրաստակամությունը՝ ի նպաստ մեր երկու բարեկամ երկրների փոխգործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման։
Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքը կնշանավորվի մեր երկու երկրների միջև ընդհանուր արժեքների, մշակութային մտերմության և պատմական ամուր բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերությունների և բազմաոլորտ համագործակցության զարգացմամբ, ինչին նպաստող կարևոր գործոններից է մեզ կամրջող ռումինահայ համայնքը»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Румынии Йон-Марчелу Чолаку по случаю вступления в должность.
«От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас со вступлением в должность премьер-министра Румынии, желаю Вам неиссякаемой энергии и последовательных достижений.
Армения придает большое значение развитию сотрудничества с Румынией как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних площадок, особенно в рамках ЕС и в сфере коммуникаций.
Выражаю готовность работать с Вами в целях дальнейшего расширения и углубления сотрудничества на благо двух наших дружественных государств.
Уверен, что Ваше пребывание в должности будет ознаменовано развитием межгосударственных отношений и многоотраслевого сотрудничества, основанного на общих ценностях, культурной близости и крепкой исторической дружбе между нашими двумя странами, и одним из важных способствующих этому факторов является связывающая нас армянская община Румынии».