Գաղտնի ծառայության պաշտոնյաները պետք է հաշվի առնեն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի մեծ տարիքը, կարծում է MSNBC-ի հաղորդավար Միկա Բժեզինսկին, հայտնում է Fox News-ը։ Նրա խոսքով՝ իրենց գործն է պաշտպանել 80-ամյա քաղաքական գործչին իր հրապարակային ելույթների ժամանակ հանկարծակի վայր ընկնելուց։
«Այո, նա 80 տարեկան է, դուք պետք է լինեք նրա կողքին <…> ավելի լավ է, որ նա չընկնի»,- ասել է Բժեզինսկին։
Նա նաև հավելել է, որ Գաղտնի ծառայությունը չի հասկանում, թե ինչ ազդեցություն են թողնում ԱՄՆ նախագահի վայր ընկնելը ֆիքսող տեսանյութերն ու լուսանկարները ամերիկացիների վրա: Բժեզինսկին ընդգծել է, որ ինքը չի կասկածում Բայդենի քաղաքականությամբ զբաղվելու ունակությանը, և աշխատակազմը պետք է օգնի նրան շարունակել իր աշխատանքը։
Միացյալ Նահանգների նախագահը 2021 թվականի հունվարին պաշտոնը ստանձնելուց հետո մեկ անգամ չէ, որ հայտնվել է հանրության առաջ։ Նույն տարում Բայդենը մի քանի անգամ ընկել է ինքնաթիռի թեքահարթակ բարձրանալիս, իսկ 2022 թվականին Դելավեր նահանգի Ռեհոբոթ Բիչում հեծանիվ վարելիս կորցրել է հավասարակշռությունը։ Վերջին անգամ, երբ ԱՄՆ նախագահը սայթաքել է՝ բախվելով  ավազի պարկին, եղել է Կոլորադոյի ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի ակադեմիայի ավարտական ​​արարողության ժամանակ 2023 թվականի հուլիսին:
Այս բոլոր միջադեպերը հաճախ դառնում են պահպանողական լրատվամիջոցների վերնագրեր և ամրապնդում ընդդիմադիր Հանրապետական ​​կուսակցության քաղաքական գործիչների այն դիսկուրսը, որ Բայդենը չափազանց ծեր է պետությունը ղեկավարելու համար:

Сотрудники Секретной службы должны учитывать преклонный возраст президента США Джо Байдена, считает ведущая MSNBC Мика Бжезински, передает Fox News. По ее словам, их работа заключается в том, чтобы защитить 80-летнего политика от внезапных падений во время его публичных выступлений.
«Да, ему 80 лет, вы должны быть рядом с ним <…> вам, черт возьми, лучше убедиться, что он не упадет», — отметила Бжезински.
Она также добавила, что в Секретной службе не понимают, какое влияние видеозаписи и фото с падающим президентом США оказывают на американцев. Бжезински подчеркнула, что не сомневается в способности Байдена заниматься политикой и персонал должен помочь ему продолжить свою работу.
Президент США не раз падал на публике с вступлением в должность в январе 2021 года. В том же году Байден несколько раз упал при подъеме по трапу самолета, а в 2022 не смог удержать равновесие во время велосипедной прогулки в Рехобот-Бич, штат Делавэр. В последний раз президент США споткнулся о мешок с песком на церемонии вручения дипломов в Академии ВВС США в Колорадо в июле 2023 года. Все эти инциденты зачастую получили активное распространение в консервативных СМИ и усилили рассуждения политиков из оппозиционной Республиканской партии о том, что Байден слишком стар для руководства государством.