Չորս զինծառայող զոհվել, եւս չորս հոգի վիրավորվել է իսրայելական օդուժի հարվածներից Դամասկոսի մերձակայքում։
Ռազմական աղբյուրը սիրիական ՍԱՆԱ գործակալության հայտարարությունում նշել է, որ այսօր գիշեր, ժամը մոտ 02.20-ին իսրայելական հակառակորդը օդային ագրեսիա է կատարել Գոլանի օկուպացված կողմից Դամասկոսի մերձակայքին, սիրիական ՀՕՊ միջոցները դիմակայել են ագրեսորի հրթիռներին՝ խփելով դրանց մի մասը։
«Ագրեսիան հանգեցրել է չորս զինվորի մահվան, եւս չորս հոգի վիրավորվել է, պատճառվել է որոշ նյութական վնաս»,- ավելացրել է աղբյուրը։

Четверо военнослужащих погибли и еще четверо ранены в результате удара израильской авиации по некоторым точкам вблизи Дамаска.
Военный источник в заявлении сирийскому агентству САНА отметил, что сегодня ночью, около 02:20, израильский противник осуществил воздушную агрессию со стороны оккупированных сирийских Голан по точкам в окрестностях Дамаска; сирийские средства ПВО противостояли ракетам агрессора, сбив часть из них.
«Агрессия привела к гибели четырех солдат, ранению еще четырех и некоторым материальным потерям», - добавил источник.