Արցախում բենզինի պահեստում պայթյունից մահացածների ընտանիքներին աջակցություն տրամադրելու հարցը քննարկվում է Երևանի քաղաքապետարանում։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Կոստանյանը նշեց, որ դեռ քննարկվում է տրամադրվելիք գումարի չափն ու տրամադրման ժամկետները։
«Դեռ քննարկման փուլում են գումարի չափը եւ տրամադրման ժամկետները, առաջիկա օրերին արդեն հստակ կլինի»,- հավելեց խոսնակը։
Հիշեցնենք, որ արցախցիների բռնի տեղահանման ժամանակ Ստեփանակերտ-Ասկերան ավտոճանապարհի հարակից տարածքում՝ բենզինի պահեստում ուժեղ պայթյուն էր տեղի ունեցել, որի հետևանքով, նախնական տվյալներով 220 հոգի զոհվել էր:

В мэрии Еревана обсуждается вопрос оказания поддержки семьям погибших при взрыве на складе бензина в Арцахе. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщил пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян.
Костанян отметил, что объем выделяемых денег и условия их предоставления еще обсуждаются.
«Сумма денег и условия их выплаты еще обсуждаются, это будет ясно в ближайшие дни», - добавил собеседник агентства.
Напомним, что в ходе насильственного перемещения жителей Арцаха на складе бензина вблизи трассы Степанакерт-Аскера произошел сильный взрыв, в результате которого, по предварительным данным, погибли 220 человек.