2023թ. Հայաստանում կառուցվել, ինչպես նաեւ հիմնովին կամ մասնակի նորոգվել է 803 կիլոմետր ճանապարհ, որոնցից 556-ը՝ պետական բյուջեի միջոցներով։ Այս մասին Ազգային ժողովում, տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովի նիստում, կառավարության ծրագրի (2021-2026թթ.) 2023թ. կատարողականի մասին հաշվետվության քննարկման ժամանակ, մարտի 27-ին ասել է տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
Նրա խոսքով՝ լիովին ավարտվել են 501 կիլոմետր ճանապարհների կառուցման աշխատանքները։ «Դեռ աշխատանք կա կատարելու 55 կիլոմետր ճանապարհների վրա։ Առայժմ անցկացվել են առաջին եւ երկրորդ շերտերը։ Դեռ պետք է անցկացնենք վերջին շերտը»,- ավելացրել է նախարարը։
Իրականացվել են նաեւ ասֆալտապատման աշխատանքներ սուբսիդավորման ծրագրերի շրջանակում։ «Փռվել է 210 կիլոմետր ասֆալտածածկ»,- նշել է կառավարության ներկայացուցիչը։

В 2023 году в Армении было проложено, а также капитально и частично отремонтировано 803 км дорог, 556 из которых – на средства госбюджета. Об этом в Национальном Собрании на заседании постоянной парламентской Комиссии по территориальному управлению, местному самоуправлению, сельскому хозяйству и охране окружающей среды во время обсуждения отчета о ходе и результатах реализации программы Правительства (на 2021-2026 гг.) в 2023 году заявил 27 марта министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян.
При этом, по его словам, полностью завершены работы на 501 км дорог. «Предстоит работа еще на 55 км. Пока уложены первый и второй слои. Нам предстоит укладка последнего слоя», - добавил министр.
Также проведены работы по асфальтированию, реализованные в рамках программ субсидирования. «Проложено 210 км асфальта и 38 км дорожного покрытия», - уточнил представитель Правительства.