Թերթը գրում է, որ իր լավատեղյակ աղբյուրների համաձայն` առաջիկայում շարունակվելու են վերջին օրերին ընդհատված պաշտոնանկությունները, եւ դրանք ներկայացվելու են «նոր լույսի ներքո»: «Մասնավորապես, այս օրերին իշխանական վերնախավում խոսում են «Օրինաց Երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի՝ Ազգային անվտանգության քարտուղարի (ԱԽՔ) պաշտոնից ազատման մասին: Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների` դա նման է լինելու Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնանկությանը այն իմաստով, որ Բաղդասարյանը հայտարարելու է, թե պաշտոնից հեռանում է ՕԵԿ-ի նախընտրական շտաբի աշխատանքները համակարգելու համար:
Իշխանությունների հաշվարկը հետեւյալն է. Արթուր Բաղդասարյանը արդեն ոչ ԱԽՔ պաշտոնում կփորձի փոքր-ինչ ընդդիմադիրի դեր խաղալ, եթե դա ինչ-որ հրաշքով հաջողվի, ՕԵԿ-ը առանձին կմասնակցի ընտրություններին: Եթե ոչ, ինչը շատ ավելի հավանական է, ՕԵԿ-ին 2-3 տեղ կտան ՀՀԿ-ի ցուցակում, եւ Ա. Բաղդասարյանը կդառնա, ասենք, ՀՀԿ-ի նախընտրական շտաբի պետի տեղակալի տեղակալ: Ինչ վերաբերում է Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի նոր հավակնորդներին, ապա դեռեւս անուններ չեն նշվում:
Թեեւ, ինչպես Աժ նախագահի դեպքում, ԱԽ քարտուղար եւս կարող է չնշանակվել: Հայաստանը արդեն գտնվում է նախընտրական փուլում, եւ բոլոր նշանակումները կատարվում են բացառապես այդ տրամաբանության շրջանակներում: Ուստի ազգային անվտանգության խորհուրդը մի քանի ամիս կարող է նաեւ նախագահ չունենալ: Առավել եւս, որ Արթուր Բաղդասարյանն էլ չեղածի հաշիվ է»,- գրում է «168 ժամ»-ը:

В ближайшее время в Армении продолжатся прерванные в последние дни отставки высокопоставленных чиновников, и теперь они будут представлены общественности уже «в новом свете». Об этом сообщает газета «168 жам», ссылаясь на свои хорошо информированные источники.
«В частности, в эти дни в верхушке властной вертикали обсуждают освобождение председателя партии «Оринац еркир» Артура Багдасаряна с должности секретаря Совета национальной безопасности. Согласно циркулирующим сведениям, все будет похоже на отставку спикера парламента Овика Абрамяна в том смысле, что Багдасарян заявит об уходе с должности с целью координации работ предвыборного штаба партии «Оринац еркир».
Расчет властей следующий: Артур Багдасарян уже не в должности секретаря Совбеза попытается сыграть немного оппозиционную роль, и если это каким-то чудом удастся, «Оринац еркир» примет самостоятельное участие в выборах. Если же нет, что намного вероятнее, «ОЕ» дадут 2 – 3 места в списке РПА, и Багдасарян станет, скажем, заместителем заместителя начальника предвыборного штаба РПА. Что касается новых претендентов на кресло секретаря Совета национальной безопасности, то имена пока не называются.
Хотя, как и в случае со спикером парламента, секретарь Совбеза также может быть не назначен. Армения уже переживает предвыборный этап, и все назначения производятся исключительно в рамках его логики. Следовательно, Совет национальной безопасности несколько месяцев может оставаться без руководителя, Тем более, что и Артур Багдасарян является пустым местом», - пишет «168 жам».