Սերբիայի ՆԳՆ հակաահաբեկչական հատուկ ստորաբաժանման աշխատակիցները վնասազերծել են 89-ամյա հանցագործին, որը սպանել է ամուսնական զույգի և վիրավորել մի մարդու։ Դրա մասին հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Իվիցա Դաչիչը։
«Այս գիշեր հակաահաբեկչական հատուկ ստորաբաժանման աշխատակիցները վնասազերծել են 1935 թվականին ծնված կրկնակի մարդասպան Պ.Պ.-ին, որը Մայդանպեկ քաղաքի մերձակայքի Տոպոլնիցա գյուղում ատրճանակով սպանել է ամուսնական զույգին՝ 1955 թվականին ծնված Ռ.Յ-ին եւ 1956 ծնված Ռ՚Յ-ին, ինչպես նաև ծանր վիրավորել է 1965 թվականին ծնված Մ. Ն.-ին»,- ասված է ՆԳՆ-ի հայտարարությունում։
Դեպքը տեղի է ունեցել հուլիսի 15-ի երեկոյան, երբ կասկածյալը վիճաբանությունից հետո կրակել և սպանել է հարևանությամբ ապրող ամուսնական զույգին, վիրավորել մի Մարդու թաքնվել անտառում։ Գործողության ընթացքում ՆԳՆ-ն անօդաչու թռչող սարքեր, գիշերային տեսանելիության սարքեր և ուղղաթիռ է օգտագործել։
«Հակառակ բանակցելու փորձերին, արցունքաբեր գազի և խլացուցիչ նռնակների կիրառմանը, տղամարդը հրաժարվել է հանձնվել և ատրճանակը ձեռքին դիմադրություն է ցույց տվել ոստիկաններին, որից հետո, ոստիկանության օրենքով և ըստ ոստիկանության լիազորությունների, ոստիկանության աշխատակիցները և հակաահաբեկչական հատուկ ստորաբաժանումը վնասազերծել են նրան»,- եզրափակել է Դաչիչը։

Сотрудники специального антитеррористического подразделения МВД Сербии ликвидировали 89-летнего преступника, который убил семейную пару и ранил еще одного человека. Об этом сообщил министр внутренних дел республики Ивица Дачич.
«Сегодня вечером сотрудники специального антитеррористического подразделения нейтрализовали двойного убийцу П.П. 1935 года рождения, который в селе Тополница около города Майданпек убил из ружья семейную пару Р.Й. 1955 года рождения и Р.Й. 1956 года рождения, и ранил М.Н. 1965 года рождения», - приводятся слова Дачича в заявлении МВД.
«Несмотря на попытки переговоров, применение слезоточивого газа и светошумовых гранат, мужчина отказался сдаваться и оказал сопротивление полиции с ружьем в руках, после чего, в соответствии с законом о полиции и полномочиями полиции, сотрудники специального антитеррористического подразделения ликвидировали его», - заключил Дачич.
Инцидент произошел 15 июля вечером, когда подозреваемый после конфликта застрелил семейную пару, живущую по соседству, ранил еще одного человека и скрылся в лесном массиве. Сотрудники МВД в ходе операции задействовали БПЛА, приборы ночного видения и вертолет.