Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 18-19-ը պետական ​​այցով կմեկնի Ադրբեջան, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման հարցերը, ինչպես նաև արդի միջազգային և տարածաշրջանային խնդիրները։
Այցի արդյունքների հիման վրա նախատեսվում է պետությունների ղեկավարների համատեղ հայտարարություն ընդունել, ստորագրել միջկառավարական և այլ փաստաթղթեր»,- ասվում է Կրեմլի հաղորդման մեջ։

Russian President Vladimir Putin will leave for Azerbaijan on a state visit between August 18 and 19, reports the Kremlin press service.
"During the talks, the matters of further development of Russian-Azerbaijani strategic partnership and allied relations, as well as current international and regional issues, will be discussed.
Based on the results of the visit, it is planned to adopt a joint statement by the heads of state, sign intergovernmental and other documents," the Kremlin's statement added.