ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Քամալա Հարիսի թիմը գոհ է  նախընտրական մրցավազքում իր հիմնական մրցակցի՝ հանրապետական ​​Դոնալդ Թրամփի հետ բանավեճից։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով Հարիսի նախընտրական շտաբի խորհրդականների շրջանում անանուն աղբյուրներին։
Ըստ աղբյուրների, փոխնախագահի աշխատակազմը գոհ է մնացել բանավեճի արդյունքներից, քանի որ Հարիսը «գերազանց տիրապետում է» բարձրացված թեմաներին և կարողացել է նաև «փոխանցել իր ուզած ուղերձը» նախընտրական մրցավազքի առանցքային հարցերի վերաբերյալ՝ ներառյալ տնտեսությունը, արտաքին քաղաքականությունը և վերարտադրողական իրավունքները։ Բացի այդ, ըստ Հարիսի թիմի, նրան հաջողվել է մի քանի անգամ «հունից հանել» Թրամփին։ Այս ֆոնին բանավեճից հետո «փոխնախագահի շտաբում տոնական տրամադրություն է տիրում»,- նշում են հեռուստաընկերության աղբյուրները։
Հարիսի և Թրամփի հեռուստաբանավեճը տեղի է ունեցել երեքշաբթի օրը Փենսիլվանիա նահանգի Ֆիլադելֆիա քաղաքում։ Այն կազմակերպել է ABC News-ը։ Ամերիկյան բոլոր խոշոր լրատվական հեռուստաընկերությունների  ուղիղ եթերով հեռարձակված այս բանավեճը կարող է միակը լինել. Թրամփը և Հարիսը դեռ չեն կարողանում պայմանավորվել նման նոր հանդիպման անցկացման շուրջ:

Команда кандидата в президенты США от Демократической партии Камалы Харрис осталась довольна прошедшими дебатами с ее ключевым соперником по предвыборной гонке - республиканцем Дональдом Трампом. Об этом сообщила телекомпания CNN со ссылкой на неназванные источники из числа советников Харрис по президентской кампании.
По их информации, штаб вице-президента удовлетворен итогами дебатов, так как Харрис «продемонстрировала отличное владение» темами, которые были затронуты, а также смогла «донести то послание, которое хотела», по ключевым вопросам предвыборной гонки, включая экономику, внешнюю политику и репродуктивные права. Кроме того, по оценкам команды Харрис, она несколько раз сумела «вывести Трампа из себя». На этом фоне после дебатов в штабе вице-президента «царит праздничное настроение», отмечают источники телекомпании.
Теледебаты между Харрис и Трампом состоялись во вторник в Филадельфии (штат Пенсильвания). Их организатором выступил телеканал ABC News. Этот раунд, транслировавшийся в прямом эфире всеми крупнейшими американскими новостными телекомпаниями, может оказаться единственным: Трамп и Харрис пока не могут договориться о том, пройдет ли еще хотя бы одна такая встреча.