Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը նշանակվել է «Գազպրոմբանկի» առաջին փոխնախագահ: Այս տեղեկությունը NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատեց «ՀայՌուսգազարդ» ընկերության մամուլի ծառայության ներկայացուցիչ Շուշան Սարդարյանը: Նրա նշանակման հրամանը ստորագրվել է դեկտեմբերի 2-ին:
Նշենք, որ «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն, իր բոլոր հիմնական ցուցանիշներով ներառված է Ռուսաստանի խոշորագույն երեք բանկերի, ինչպես նաեւ Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի խոշորագույն երեք բանկերի շարքում` զբաղեցնելով 3-րդ տեղն իր կապիտալով:
Նշենք, որ նման հզոր ֆինանսական կառույցում նշանակումը չէր կարող տեղի ունենալ առանց ռուսական իշխանությունների բարձրագույն էշելոնների իմացության:

YEREVAN. – Armenian capital Yerevan’s previous Mayor Karen Karapetyan is appointed First Vice President of Gazprombank of Russia. ArmRusGazprom Company Press Service representative Shushan Sardaryan confirmed this information in an interview with Armenian News-NEWS.am.
Gazprombank is among Russia’s three leading banks, and, with its capital, it is the third largest bank in Central and Eastern Europe.
To note, Karapetyan’s appointment in such powerful financial establishment could not have taken place without the knowledge of the highest echelons of Russian authorities.