Տրանսկովկասյան մայրուղին, որը Հարավային Օսիան կապում է Ռուսաստանի հետ, կրկին փակվել է ձնահոսքերի վտանգի պատճառով: Այս մասին «ՌԻԱ նովոստիին» հայտնել են Հարավային Օսիայի ԿԳԲ-ում:
ԿԳԲ ներկայացուցիչը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ Հարավային Օսիայի իշխանությունները ժամանակավորապես փակել են ՌԴ-ի հետ սահմանը, կապված Ցխինվալում ստեղծված քաղաքական իրավիճակի եւ «սադրանքները կանխելու» մտավախության հետ: Նա հայտարարել է, որ սահմանը փակվել է Ռուսաստանի կողմից` Հյուսիսային Օսիայի ԱԻՆ-ի նախաձեռնությամբ, քանի որ առկա է ձյան սողանքների վտանգ:
Հյուսիսային Օսիայի ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հաստատել են, որ տրանսկովկասյան մայրուղին այսօր կեսօրից անորոշ ժամանակով փակվել է:

Транскавказская магистраль, связывающая Южную Осетию с Россией, вновь закрыта из-за опасности схода лавин. Об этом сообщили РИА Новости в КГБ Южной Осетии.
Представитель КГБ опроверг сведения о том, что власти Южной Осетии временно закрыли границу с РФ - якобы в связи с политической обстановкой в Цхинвале и «для предотвращения провокаций». Он заявил, что граница закрыта со стороны России, по инициативе МЧС Северной Осетии в связи высокой лавиной опасностью.
В пресс-службе МЧС Северной Осетии агентству подтвердили, что Транскам закрыт с 12.30 мск. из-за опасности схода лавин. Дорога закрыта до особого распоряжения.
Напомним, что на прошлой неделе проезд автомобилей по Транскаму уже перекрывался из-за неблагоприятных погодных условий.