Մոսկվայում դանակով անցորդների վրա հարձակված խելագարի զոհերից մեկը մահացել է ստացված վնասվածքներից: Այս մասին տեղեկացնում է «Ինտերֆաքս»-ը` վկայակոչելով առողջապահական հաստատությանը,  որտեղ տեղափոխել են կնոջը:
«Հիվանդանոց հասցված Պոտեխինա ազգանունով կինը ստացված վնասվածքներից մահացել է», - ասել է առողջապահական հաստատության ներկայացուցիչը:
Հաղորդումն այն մասին, որ Կորնեյչուկի փողոցում անհայտ տղամարդը դանակի միջոցով մարմնական վնասվածքներ է հասցնում անցորդներին, ստացվել է ժ. 12:35-ին:  Արագ արձագանքման խմբի դեպքի վայր ժամանած անդամները բռնել են կասկածյալին, որի մոտից մեծ դանակ են առգրավել:  Տղամարդը նաեւ հարձակվել էր երեխայի հետ գնացող կնոջ վրա, ընդ որում` անչափահասին ձեռք չէր տվել:
Տուժածների մեծամասնությունը տարեց մարդիկ են: Նրանք այժմ գտնվում են Մոսկվայի տարբեր հիվանդանոցներում:  Մի կին ծանր վիճակում տեղափոխվել է Բոտկինյան հիվանդանոց:

Одна из жертв психопата, нападавшего с ножом на прохожих в Москве, скончалась от полученных ран. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на медучреждение, куда женщина была доставлена.
«Доставленная женщина по фамилии Потехина от полученных ножевых ранений погибла», - сказал представитель медучреждения.
В правоохранительных органах агентству сообщили, что в результате нападения маньяка пострадали 8 человек.
Сообщение о том, что на ул.Корнейчука неизвестный мужчина наносит телесные повреждения гражданам при помощи ножа поступило в 12:35. Прибывшие на место происшествия бойцы группы немедленного реагирования задержали по приметам подозреваемого, у которого был изъят крупный нож. Мужчина также напал на женщину, шедшую с ребенком, при этом несовершеннолетнего он трогать не стал.
Большая часть пострадавших - пожилые люди. Они сейчас находятся в разных больницах Москвы. Одна женщина была отправлена в тяжелом состоянии в Боткинскую больницу.