Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն առաջիկայում վերադասավորումներ կկատարի կառավարությունում։ Այս մասին տեղեկացրել է CTV հեռուստաալիքը։
Նրա աղբյուրների տվյալներով՝ բնակշինարարության, ենթակառուցվածքի եւ համայնքների նախարար Շոն Ֆրեյզերը կհեռանա կառավարությունից անձնական պատճառներով։ Նշվել է, որ Ֆրեյզերի հեռանալը կարող է լրջորեն հարվածել Թրյուդոյին, քանի որ նա համարվում էր կանադական քաղաքականության «ծագող աստղը», ինչպես նաեւ ղեկավարում էր բնակշինարարության կարեւոր ճյուղը։
Թրյուդոյի կառավարությունից կարող է դուրս գալ նաեւ Կանադայի բանկի նախկին ղեկավար Մարկ Քարնին, որի հետ այժմ ակտիվ բանակցություններ են վարվում։ Սպասվում է, որ վարչապետը իր կառավարության վերադասավորումները կանի դեկտեմբերի 18-ին։

Премьер-министр Канады Джастин Трюдо в ближайшее время проведет перестановки в своем кабинете министров. Об этом сообщил телеканал CTV.
По данным его источников, министр жилищного строительства, инфраструктуры и общин Шон Фрейзер покинет правительство по личным причинам. Отмечается, что уход Фрейзера может серьезно ударить по Трюдо, так как он считался "восходящей звездой" канадской политики, а также курировал важную отрасль жилищного строительства.
При этом в кабмин Трюдо может войти бывший глава Банка Канады Марк Карни, с которым сейчас идут активные переговоры. Ожидается, что премьер-министр проведет перестановки в своем кабмине 18 декабря.