Իսրայելը կսկսի հարվածներ հասցնել Եմենի հութի ապստամբների խմբավորման առաջնորդներին, ըստ Times of Israel-ի՝ հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը՝ խոստանալով, որ Իսրայելը «թույլ չի տա շարունակական անվերահսկելի ռմբակոծում» երկրի վրա հրթիռներով և անօդաչու սարքերով:
Հութիների առաջնորդների վրա հարձակման մասին հայտարարությունն, ըստ երևույթին, նշանավորում է Իսրայելի էսկալացիան, որը մինչ այժմ մի քանի հարվածներ է հասցրել նավահանգստային ենթակառուցվածքներին և ռազմական օբյեկտներին՝ ի պատասխան Եմենից անօդաչու թռչող սարքերի և բալիստիկ հրթիռների կրկնակի արձակման:
Երեքշաբթի վաղ առավոտյան արձակված հրթիռը խոցվել է, սակայն Թել Ավիվի տարածքում հնչող ազդանշանները համատարած խուճապ են առաջացրել, և մի կին ծանր վիրավորվել է, երբ նա փորձում էր ռմբապաստարան վազել: «Ինչպես մենք գործեցինք Սինվարի հետ Գազայում, Հանիյեի հետ Թեհրանում և Նասրալլահի հետ Բեյրութում, մենք գործ կունենանք Հութիների առաջնորդների հետ Սանայում կամ Եմենի ցանկացած այլ վայրում: Մենք կգործենք ինչպես նրանց ենթակառուցվածքների, այնպես էլ իրենց դեմ՝ սպառնալիքը վերացնելու համար»,-հայտարարել է Կացը:
Նա միաժամանակ սպառնացել է «հութիների իրանցի հովանավորներին»՝ հայտարարելով, որ «ով որ հովանավորում է հութիների ահաբեկչությունը Հոդեյդայում կամ Սանայում, լիովին կհատուցի դրա համար»։

Israel will launch strikes against the leaders of Yemen's Houthi rebel group, Israeli Defense Minister Yisrael Katz said, pledging that Israel “will not allow the continued uncontrolled firing” of rockets and drones into the country, the Times of Israel reported.
The announcement of the shelling of the Houthi leaders would apparently signal an escalation by Israel, which has so far hit port infrastructure and military facilities in several combat sorties in response to repeated drone and ballistic missile launches from Yemen, the Israeli media outlet said.
A rocket fired early Tuesday morning was shot down, but sirens in the Tel Aviv area caused widespread panic, and one woman was seriously injured as she fled for cover. “Just as we dealt with Sinwar in Gaza, Haniyeh in Tehran and Nasrallah in Beirut, we will deal with the Houthi ringleaders in Sanaa or anywhere else in Yemen. We will act against their infrastructure as well as against themselves to eliminate the threat,” Katz said.
He also threatened “Iranian patrons of the Houthis,” saying that “whoever sponsors the terror of the Houthis in Hodeidah or Sanaa will pay for it in full.”