Խորը վշտով տեղեկացա Ահմեդաբադի օդանավակայանում ուղևորատար ինքնաթիռի ողբերգական վթարի մասին։ Ajs masin X-ում գրել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
«Իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարին և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին, իսկ այս սրտակեղեք վթարից բոլոր տուժածների ընտանիքներին մաղթում եմ տոկունություն», - գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ Air India-ի Boeing 787-8 Dreamliner օդանավը կործանվել է Հնդկաստանի արևմուտքում գտնվող Ահմեդաբադ քաղաքի օդանավակայանից թռիչքի ժամանակ։ Նախնական տեղեկությունների համաձայն, ավիաաղետից ոչ ոք չի ողջ մնացել, հաղորդում է Associated Press-ը՝ հղում անելով տեղական ոստիկանությանը։
«Կարծես թե ինքնաթիռի կործանման հետևանքով ողջ մնացածներ չկան: Զոհերի մասին ճշգրիտ տվյալները պարզվում են», - գործակալությանը հայտնել է ոստիկանության կոմիսար Գ. Մալիկը։
Ինքնաթիռում 242 մարդ է եղել՝ 230 ուղևոր (169 Հնդկաստանի քաղաքացի, 53 Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի, 7 պորտուգալացի և 1 կանադացի), 2 օդաչու և 10 ուղեկցորդուհի։

It is with deep sorrow that I learnt about the tragic passenger plane crash at Ahmedabad airport, Armenian foreign minister Ararat Mirzoyan wrote on X.
"I extend my sincere condolences to [Indian FM] Dr. S. Jaishankar & friendly people of India, & my wishes of strength to the families of all affected by this heartbreaking accident," Mirzoyan added.
An Air India Boeing 787-8 Dreamliner crashed during takeoff from the airport in the western Indian city of Ahmedabad on Thursday. According to preliminary information, no one survived the crash, local police said, AP reports.
There were 242 people on board the plane: 230 passengers (169 Indian, 53 UK, 7 Portuguese citizens, and 1 Canadian national), 2 pilots, and 10 flight attendants.