Չորեքշաբթի օրը Դամասկոսի վրա Իսրայելի հասցրած հարվածի հետևանքով վնասվել են Al Arabiya հեռուստաընկերության Սիրիայում գտնվող գրասենյակները, հայտնում են լրատվամիջոցները։
Սիրիայում լարվածությունն աճել է, երբ Իսրայելը վերսկսել է իր հարվածները Էս-Սուվեյդայի ուղղությամբ, հետո նրանք հարձակվել են Դամասկոսում Սիրիայի բանակի շտաբի վրա՝ դրուզներով բնակեցված քաղաքում տեղի ունեցած ջարդերից հետո։
Իսրայելական զինուժը հայտարարել է, որ հարվածել է Դամասկոսում Սիրիայի պաշտպանության նախարարության մուտքին և ուժեղացրել է սիրիական իշխանությունների վրա հարձակումները։ Այդ ամենն արվել է դրուզ փոքրամասնությանը կառավարական ուժերի հարձակումներից պաշտպանելու նպատակով։
Սիրիայի պաշտպանության նախարարության կողմից երեքշաբթի երեկոյան հայտարարված հրադադարը կարճ է տևել։ Երեքշաբթի օրը Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Էս-Սուվեյդայի շրջանում Սիրիայի կառավարական զորքերին, որտեղ բնակչության մեծ մասը դրուզներ են և հայտարարել է, որ դա արվում է կրոնական փոքրամասնությանը պաշտպանելու համար։ Ավելի քան 100 մարդու մահից հետո Դամասկոսը զորքեր է մտցրել Էս-Սուվեյդա։

The offices of Al Arabiya TV in Syria were damaged in an Israeli strike on Damascus on Wednesday, according to media reports.
Tensions in Syria have escalated after Israel resumed its strikes on As-Suwayda and also attacked the Syrian army headquarters in Damascus following riots in the predominantly Druze town.
The Israeli military said it struck the entrance to the Syrian Defense Ministry in Damascus, stepping up attacks on the Syrian authorities with the stated aim of protecting the Druze minority from attack by government forces.
The ceasefire announced by the Syrian Defense Ministry on Tuesday evening did not last long.
On Tuesday, Israel struck Syrian government forces in the Druze-majority town of As-Suwayda, saying it was doing so to protect the religious minority. Damascus sent troops to As-Suwayda after more than 100 people were killed.