Հյուսիսատլանտյան դաշինքը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի նախաստորագրումը, սոցիալական ցանցերում գրել է ՆԱՏՕ-ի մամուլի խոսնակ Էլիսոն Հարթը։
«Ողջունում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման գործում արձանագրված առաջընթացը և շնորհակալություն ենք հայտնում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին խաղաղության հասնելու գործում ունեցած ներդրման համար»,- նշել է նա։
Ըստ նրա՝ դա նշանակալի քայլ է հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում, ինչպես նաև «քայլ է տարածաշրջանային անվտանգության համար որպես ամբողջություն»։
Նշենք, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարները օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում նախաստորագրել են Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագիրը։

The North Atlantic Alliance welcomes progress towards peace between Armenia and Azerbaijan, wrote NATO spokesperson Allison Hart on social media.
“We welcome progress towards peace between Armenia and Azerbaijan and thank the U.S. President Donald Trump for his investments in peace,” she noted.
According to Hart, this is a significant step forward for the normalisation process and for “regional security more broadly.”
It should be noted that the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia initiated the Agreement on Peace and the Establishment of Intergovernmental Relations in Washington on August 8.