«ՀԷՑ» ՓԲ Ընկերության նախկին Տնօրենների խորհրդի նախագահի տեղակալը (գործող՝ Նախագահը) 2017-2024թ.թ. ընթացքում ՀԷՑ-ի կողմից ստացել է ընդհանուր 396.198.663,00 (երեք հարյուր իննսունվեց միլիոն մեկ հարյուր իննսունութ հազար վեց հարյուր վաթսուներեք) ՀՀ դրամ աշխատավարձ՝ գրեթե 400մլն ՀՀ դրամ (հարկերը ներառյալ)։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀԷՑ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը:
«Ըստ այդմ՝ 2017 թվականից մինչև 2024 թվականը ներառյալ (8 տարի անընդմեջ) տարեկան վարձատրությունը կազմել է 46.537.500,00 ՀՀ դրամից մինչև 53.362.488,00 ՀՀ դրամ (հարկերը ներառյալ):
Եւ արդյունքում, իհարկե, ՀԷՑ-ի բարձր ղեկավարության այս և մյուս նախկին և որոշ գործող ներկայացուցիչների աստղաբաշխական վարձատրություններն ուղղակի կամ անուղղակիորեն #Իրենց_ձևով ներազդել է մեր ժողովրդի կողմից սպառվող էլեկտրաէներգիայի սակագնի վրա։

Заместитель президента Совета бывших директоров компании «Электрические сети Армении» (действующий президент) в течение 2017-2024 годов получил от ЭСА в целом заработную плату в размере 396 198 663,00 драмов. Об этом написал на своей странице в Facebook временный управляющий ЭСА Романос Петросян.
«Соответственно, с 2017 по 2024 годы включительно (8 лет подряд) годовая заработная плата составляла от 46 537 500,00 до 53 362 488,00 драмов (включая налоги).
И в итоге, конечно, астрономические зарплаты этих и других бывших, а также некоторых действующих представителей высшего руководства ЭСА прямо или косвенно #По_Нашему повлияли на тариф электроэнергии, потребляемой нашим народом.
ЭСА должны служить нашему народу».
Напомним, что зарплата самого Петросяна превышает 5 млн драмов, что в ежегодном подсчете превысит зарплату директора ЭСА