Ստամբուլում PKK-ի ֆինանսավորման աղբյուրների բացահայտման եւ կանխարգելման դեմ 2-օրյա համաժողով է իրականացվել, որին մասնակցել են Թուրքիայի ահաբեկչության դեմ պայքարի վարչության 15 նահանգների տնօրեններ, Ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության եւ Արդարադատության նախարարության պատասխանատուները։
Թուրքական Hurriyet-ի փոխանցմամբ՝ համաժողովի ընթացքում մասնակիցների ուշադրությունը գրավել է հետախուզական մարմինների պատրաստած զեկույցը, որում ընդծվել է, որ Թուրքիայի արեւելյան եւ հարավ-արեւելյան նահանգներում իրականացվող պետական տենդերների գումարի 10-ից 20 տոկոսը գնում է PKK-ին։
Զեկույցում նշվել է, որ արեւելյան եւ հարավ-արեւելյան նահանգներում տարեկան հայտարարվում է մոտ 800 մլն դոլարի տենդերներ։ Այդ տենդերները շահած քուրդ գործարարները այդ գումարից մոտ 120 մլն դոլարը վճարում են PKK-ին։
Զեկույցի հետաքրքիր կետերից մեկն էլ այն է, եղել, որ PKK-ն այս պահի դրությամբ արտասահմանյան բանկերում ունի 1 մլրդ դոլար։

В Стамбуле была организована двухдневная конференция, посвященная раскрытию финансовых источников Курдской рабочей партии (КРП), в которой приняли участие директора управлений по борьбе с терроризмом 15 провинций страны, ответственные Министерства юстиции и управления по борьбе с терроризмом.
Как передает турецкая Hurriyet, в ходе конференции внимание присутствующих обратил на себя подготовленный разведывательными службами доклад, в котором подчеркивается, что от 10% до 20% средств тендеров, проводимых в восточных и юго-восточных провинциях Турции, идет в «карман» КРП.
В докладе также отмечается, что ежегодно в указанных провинциях объявляются тендеры общей стоимостью примерно $800 млн. Выигравшие их курдские бизнесмены выплачивают около $120 млн. Курдской рабочей партии из этой суммы.
Еще одним примечательным пунктом документа является утверждение, что у КРП на счетах в зарубежных банках есть $1 млрд.