Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանությունը Երևանում համատեղ կազմակերպել են «Ռիսկ, բարեփոխում և դիմակայունություն» խորագրով համաժողովը։ Հայտնում են ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Համաժողովին մասնակցել են ՀՀ գերատեսչությունների, Հայաստանում գործող ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների դեսպանությունների, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և ուրիշներ։
Համաժողովի մեկնարկին բացման խոսքով հանդես են եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը և ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլը։
Միջոցառումն իրականացվել է աուդիտի կարողությունների զարգացման և ռիսկերի կառավարման բարեփոխումների թեմայով ՀՀ պաշտպանության նախարարության և բրիտանական կողմի միջև եռամյա համագործակցության ծրագրի շրջանակում։

Министерство обороны Республики Армения и Посольство Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении 9 декабря совместно организовали в Ереване конференцию под названием «Риск, реформа и устойчивость», сообщает пресс-служба Минобороны РА.
В конференции приняли участие представители ведомств Республики Армения, посольств стран-членов НАТО, действующих в Армении, международных организаций и другие.
С приветственным словом на конференции выступили заместитель министра обороны Республики Армения Грачья Саргсян и Чрезвычайный и Полномочный посол Соединенного Королевства в Республике Армения Александра Коул.
Мероприятие состоялось в рамках трехлетней программы сотрудничества между Министерством обороны Республики Армения и британской стороной по развитию аудиторского потенциала и реформам в области управления рисками.